HTML

Címkék

a38 (1) barbaro (1) belga (1) blurt (1) budapest (1) dave (1) douglas (1) dürer (1) finland (1) hangman (1) hulkkonen (1) jori (1) koncert (2) koncertajánló (1) larry (1) Címkefelhő

Zene, koncert és kultúrális ajánlók

Friss zenék, programajánlatok, kultúrális információk.

Friss topikok

Archívum

Blurt (UK), Barbaro-A38 Budapest, 2009.11.16. 20.00 h

2009.11.05. 15:01 mixx

SMS-kód: A38BLURT1116  

Az angolszász dzsessz-punk legfontosabb képviselője, a Blurt két éve már "visszavonult" a fellépésektől, erre utalt az akkori turné elnevezése (The Last Last Tour) is. Persze a karizmatikus énekes-szaxofonosnak, Ted Miltonnak nem kell különösebb ürügy, hogy korábbi elhatározását megmásítva ismét színpadra álljon: íme, az "utolsó utáni turné" folytatása, az "utolsó utáni turné második része: The Last Last Tour Volume Two. Különösnek ható, de izgalmasnak ígérkező párosításként a Blurt ezúttal a magyar folk-rock kiemelkedő klasszikusával, a Barbaróval osztja meg az A38 Hajó színpadát. 

 Ezúton értesítjük a sajtó képviselőit, és a közönséget, hogy 2009 októberétől az A38 Hajó  bizonyos koncertjeire SMS-ben is lehet jegyet vásárolni. T-Mobile- és Pannon-előfizetők az koncert, program kódját (ez megtalálható az előadás promóciós anyagain, a www.a38.hu honlapon vagy az InterTicket honlapján) a 810-0410-es (nem emelt díjas!) számra elküldve vásárolhatnak jegyet. Részletek ezen a linken: http://www.a38.hu/?p=cikk&id=190#SMS. -- 

 
A Blurt, a majd harminc esztendővel ezelőtt, New Yorkban fogant - többek között Captain Beefheart, Arto Lindsay, vagy Lydia Lunch nevével fémjelzett - no-wave stílus európai úttörője, amelynek tagjai első kislemezük (My Mother Was a Friend of the Enemy of the People) óta számtalan hanghordozón terjesztették az avant-garde, a dzsessz, a rock és persze a punk elemeit vegyítő muzsikájukat, nem egyszer játszottak már kis hazánkban is.  
Az eredeti felállásból mára már csak a zenekarvezető szaxofonista, Ted Milton játszik a Blurtben, miután a gitáros Pete Creese 1984-ben, a dobos báty, Jake Milton pedig két évvel később adta át helyét az utódoknak. A tagcserék igazából persze nem vetették vissza a zenekart, hiszen az érkezők sosem voltak tehetségtelenebbek, vagy éppen kevésbé kísérletező kedvűek, mint a korábbi tagok, ráadásul Ted Milton folyamatos jelenléte is biztosíték a változó tartalom melletti állandó minőségre. 
A korábbi bábjátékos, aki a mai napig számos performance-ban és színházi produkcióban vesz részt, jellegzetes, a hagyományostól elrugaszkodó szaxofonjátékával, az éneklés fogalmát meglehetősen szabadon értelmező előadói stílusával és dadaista szövegeivel páratlanul emblematikus figura. 
A trió tagjai
 
Ted Milton: ének, szaxofon
 
Steve Eagles: gitár
 
Bob Leith: dob 
 
Lemezek
 
In Berlin, 1981
 
Blurt, 1982
 
Bullets for You, 1984
 
Friday the 12th, 1985
 
Poppycock, 1986
 
Smoke Time, 1987
 
The Body That They Built, 1988
 
The Body Live, 1989
 
The Kenny Rogers Greatest Hit, 1989
 
Pagan Strings, 1992
 
Magic Moments, 1994
 
Celebrating the Bespoke, 1999 
A nyolcvanas-kilencvenes évek legendás etnorock-zenekara, a Barbaro feltámadása valóságos csoda. Bár az egykori alaptag, Jorgosz elhagyta az együttest, 2005 tavaszán Cziránku Sándor (gitár), a zenekarvezető Herpai Sándor (dob) és Zsoldos Tamás (basszusgitár) az énekes-gitáros Both Miklóssal kiegészülve újjáalakította a Barbarót. Balkáni népzene és hardrock, kristálytiszta ének és katartikus szólók – a Barbaro mit sem vesztett frissességéből és átütő erejéből. 
 
A Barbaro gyökerei a hetvenes évekbe nyúlnak vissza, amikor Tzotzoglu Jorgosz és a hegedűs Szabó  András megalakították a Gépfolklór együttest. Jóval később csatlakozott hozzájuk Cziránku Sándor gitáros, és a nyolcvanas évek közepén megjelent Barbaro című zeneanyag már előrevetítette a későbbi etno-rock áttörést. Szabó kiválásával a Gépfolklór megszűnt –Jorgosz és Herpai Sándor létrehozta a Barbarót. Az 1990-ben megjelent első Barbaro-lemez igazi revelációnak számított: feszes ritmusokra és virtuóz gitártechnikára épülő "modernizált" népdalformák, balkáni elemek, csujogatók kavarognak e lendületes anyagban. Ám bármily népszerű fesztiválkedvenc is volt a Barbaro, akármilyen kultusz-sztátuszba is került, a zenészeknek csupán egy második lemezre tellett erejéből. A kompromisszumokat nem ismerő zenészi magatartás arra vezetett, hogy a Barbaro lassan megszűnt létezni. 
 
Az "új" Barbaróban Jorgosz helyett Cziránku Sándor tanítványa, a Naprából, Kárpát Möbiuszból és a VHK-ból ismert Both Miklós énekel. A fiatal generáció egyik legnagyobb formátumú frontembere gyorsan felnőtt a nagy elődökhöz: elsöprő energiák, intelligencia, öszetéveszthetetlen orgánum - Both Miklós személyében nagyszerű énekes-gitárosra lelt a Barbaro. 
A zenekar felállása
 
Herpai Sándor: dob
 
Cziránku Sándor: gitár
 
Both Miklós: ének, gitár
 
Zsoldos Tamás: basszusgitár 
Lemezek
 
Barbaro I., 1990
 
Barbaro II., 1994
 
Barbaro III., 2007 
www.barbaro.hu 
 
A programváltoztatás jogát fenntartjuk. Részletes program, bőséges információk, interjúk, fotók, galériák, belehallgatás, fórum és jegyvásárlás a www.a38.hu oldalon. A koncertre jegy vásárolható személyesen az A38 Hajón, az összes elérhető jegyirodában, bankkártyával az A38 Hajó honlapján, illetve az ismert online jegyirodákban. Jegyvásárlás SMS-ben T-Mobile- és Pannon-ügyfeleknek ezzel a kóddal: A38BLURT1116 (Részletek a www.a38.hu weboldalon.) 
 
Belépő  elővételben: 1500 Ft, a koncert napján: 2000 Ft. 

 

Szólj hozzá!

Címkék: budapest koncert a38 barbaro blurt

A bejegyzés trackback címe:

https://mixek.blog.hu/api/trackback/id/1502562

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal

süti beállítások módosítása